עמותת לצדכם- הקמת עמותה לסיוע לגברים נפגעים במדינת ישראל - חזון ואתגרים

author.DisplayName author.DisplayName
עמותה, לצדכם, ארצי

עמותת לצדכם הנה העמותה המקצועית הראשונה שהוקמה במדינת ישראל על מנת לפתח מענים טיפוליים לגברים הנפגעים מאלימות פיזית, אלימות מינית וגברים בהליכי גירושין בקונפליקט גבוה. מטרת העמותה להוות עבורם מסגרת המעניקה שירותי ייעוץ, הכוונה וטיפול מול האתגרים שהם חווים ברמת הפרט, המשפחה והמערכת. בנוסף, העמותה מסייעת למשפחות הגברים הנפגעים.

גברים שנפגעים מאלימות או מצויים בהליכי גירושין קשים מתמודדים לא רק עם קושי רגשי ומנטלי אלא גם עם מציאות של חוסר אמון, תלונות שווא, צווי הרחקה, מעצרים, קריסה כלכלית ובמקרים קיצוניים ניתוק מילדיהם. המענה הנו שילוב של סיוע, תמיכה והעצמה רגשית לצד מענים של תיווך וסנגור מול מערכות הרווחה, החוק והמשפט.

תחום הטיפול לגברים הנו יחסית חדש בספרות ובפרקטיקה ועם זאת, בשנים האחרונות החלה מגמה של הבנה בקרב אנשי מקצוע כי עולמם של הגברים מהווה תחום ייחודי הכולל אפיונים וצורך בדרכי התערבות וטיפול מותאמים.

העמותה הינה ראשונה מסוגה בישראל אשר מטפלת ומקדמת את הנושא – ברמת הפרט וברמת השיח הציבורי – עד שינוי חקיקתי בנושא.

האתגרים העומדים בפני חברי עמותת לצדכם כוללים שינוי המודעות ברמת החברה וברמת ההבנה בקרב קובעי המדיניות בישראל במטרה להקים מסגרות מותאמות לצרכיהם.

החזון הוא כי טיפול מקיף לגברים הנפגעים כמו לנשים הנפגעות יביא עמו התמקצעות, העמקת הידע וטיפול הולם יותר למיגור האלימות במשפחה.

דנית רז
דנית רז
Powered by Eventact EMS