האתגרים של נערות בהקשר של מיניות בריאה- תיאור מקרה

author.DisplayName 2 author.DisplayName 1,2 author.DisplayName 1,2
1מרפאת לוינסקי, משרד הבריאות, תל אביב
2משרד הבריאות, מרפאת לוינסקי, תל אביב

מרפאת לוינסקי הנה מרפאה קהילתית למחלות מין ו- HIV. פתוחה ונגישה עבור כל אדם , מתוך האמונה כי לכל אדם הזכות לבריאות, לכבוד והזכות לחיות את חייו על פי דרכו. שרותי המרפאה ניתנים בחינם ובאופן אנונימי. אנשי המרפאה מקיימים עשרות מפגשים בחודש עם בני נוער וצעירים בנושא "מין מוגן פיסית ונפשית" במסגרת התוכנית המכונה " safe sex הסברה".

תקופת גיל ההתבגרות מזמנת משימות התפתחותיות רבו ת ובתוכן ההתפתחות המינית. בני הנוער מתקשים לחוות מיניות בריאה , בין השאר בשל העדר נגישות למידע ולשיח רלוונטי ומקצועי בין הורים ואנשי חינוך לבין המתבגרים . את החלל ממלאים תכנים אינטרנטיים לא מבוקרים ופורנוגרפיה המציגים תפישה מעוותת אלימה ופוגענית היחס למין ומיניות. המתבגרים פוגשים דימויי גוף בלתי מציאותיים המובילים לתפישה מעוותת של הגוף אשר עשויה להוביל להפרעות אכילה, פגיעה בדימוי העצמי ותחושת ערך עצמי ירודה. חלק מבני הנוער מתחילים לקיים יחסי מין עדי לקבל חיזוקים חיוביים ולשפר את תחושת הערך העצמי. כל אלו פוגעים בפוטנציאל הטבעי של בני הנוער ( במיוחד של נערות ) לחוות מיניות בריאה חיובית ומענגת.

בהרצאה יוצג תיאור מקרה של נערה בת 17, תלמידה במרכז הארץ אשר חוותה ניכור חברתי בביה"ס. הנערה שהרבתה לשהות בעולם הוירטואלי הכירה ברשתות החברתיות נערים עמם נהגה לקיים יחסי מין אשר התפתחו למערכות יחסים קצרות. לאחר תיאור הנזקים הגופניים והרגשיים שנגרמו לנערה לצד הסיכונים אשר ארבו לה, יתוארו המענים אשר ניתנו לנערה במסגרת בה היא לומדת מטעם מרפאת לוינסקי.

צהלה יצחקי
צהלה יצחקי
Powered by Eventact EMS