תאטרון קהילתי לנשים חד הוריות בבת ים - המתודה והשפעותיה

author.DisplayName author.DisplayName author.DisplayName
היחידה לעבודה קהילתית, האגף לשירותים חברתיים, בת ים

רקע: קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים חד הוריות בבת ים עובדת זו השנה החמישית והעלתה שתי ההצגות. ההצגות הופיעו בכנסים של אנשים מקצוע ושל ויצו, באקדמיה – מול סטודנטים לעבודה סוציאלית, מול קהל פתוח ואפילו הגענו להציג בכנסת בדיון בנושא "עובדת – לא פרזיטית".

מטרות -1. העצמה אישית לחברות הקבוצה 2. בניית קבוצה תומכת ומאפשרת 3. העלאת שיח משמעותי וחברתי לקהילה

שיטה: כיום משתתפות בקבוצה 14 נשים, אשר יוצרות את ההצגה השלישית – "כולנו כיפות אדומות" (שם זמני). ההצגה עוסקת במסע שכל אחת מאיתנו עוברת: המתחיל בילדות, לא תמיד פשוטה או נעימה, וממשיך פעמים רבות אל תוך הבטן של הזאב, ומשם – מה הלאה? ההצגה מראה את ההתמודדות השונה של כל אחת מהנשים ביציאה מהבטן הזאת – מאיפה היא מוצאת את הכוחות ובמי היא נעזרת? האם היא קוראת "צייד!!!" בקולי קולות? האם היא מחפשת תמיכה מחברותיה בבטן? האם היא בוחרת להתחפר בחושך? או האם היא חופרת בעיקשות מנהרה דרך הטחול של הזאב בדרך על האור?
הצגה שגורמת לכל אחת מאיתנו לחשוב איזה כיפה אדומה היא? ומה היא הדרך שהיא עשתה מהילדות עד היום? מיהו הזאב שלה? או מהו? ואיך היא מנצחת אותו.
השחקניות בקבוצה, כולן נשים, תושבות בת ים, אימהות, סבתות, חד הוריות שרוצות לשתף ולתת השראה מתוך הדרך שהן פרצו בחייהן!
אורך ההצגה – כשעה.
לאחר ההצגה יתנהל דיון מונחה בין הקהל לשחקניות.

ההצגה איננה הרצאה, אך לא הייתה רובריקה אחרת לפרסם בה. נשמח להגיע עם ההצגה במלואה או עם קטע מתוך ההצגה עליו ניתן לקיים דיון.

חן גלבוע
חן גלבוע
Powered by Eventact EMS