מצעד "יד ביד" של הורה וילד במגזר הערבי

waffah@molsa.gov.il הייפא עינאש
קצינות מבחן למבוגרים, משרד הרווחה, תל אביב

קבוצה ייחודית בנפת טייבה, מעורבת המורכבת מאימהות ואבות הסובלים מתפקוד לקוי/ אלימות ו/או הזנחה כלפי ילדיהם, אשר עברו תהליך טיפולי דיאדי מקיף באמצעות בעלי חיים, בחווה הטיפולית " תלמונד". פרוייקט זה התקיים לראשונה במגזר הערבי, אשר במסגרתו מתאפשר להורים לשפר את התקשורת עם ילדיהם.
מדובר בפרוייקט שנמשך 16 מפגשים, המתקיימים בחווה הטיפולית, בין הורה –ילד. במסגרת מפגשים אלו נעשית עבודה על הקשר הדיאדי בין הורה ילד בכלבייה, חיזוק הביטחון והדימוי של הילדים באמצעות רכיבה על סוסים, כשבסוף כל מפגש הילדים עוברים תהליך של עיבוד על ידי פעילות יצירתית ופעילות בתנועה וההורים עוברים תהליך של עיבוד בקבוצות בהנחיית קציני מבחן. לאחר סיום המפגשים בחווה הטיפולית, משך כשלושה חודשים, במטרה להטמיע את השינוי לשאר בני המשפחה, מלווה המשפחות, אחת לשבוע עו"ס/ סומכת.
בהרצאה שלנו, נדגיש את המסע שלנו כקצינות מבחן שמטפלות במגזר הערבי, בייחוד הנחיית קבוצה מעורבת, נשים גברים וטיפול באמצעות בעלי חיים, לראשונה באזור. כמו כן נתייחס לאיין מענים ו/או משאבים / היעדר מודעות ואף התנגדות בקרב האוכלוסיה, להתערבות גורם חיצוני בחיי המשפחה עד לגיוס ושיתוף פעולה מלא בפרוייקט מושקע ותהליך טיפולי מקיף.

וופא חאג' יחיא
וופא חאג' יחיא
Powered by Eventact EMS