שיווק בעידן המודרני

author.DisplayName
שיווק דוברות והסברה- המנהל לשירותי קהילה, עיריית ירושלים, ירושלים

עידן השיווק המודרני :
רקע:
תכתיבי העידן המודרני הנראה כזירה מרתונית, גדושת תכנים ושינויים, יוצרים "כללי משחק" חדשים כבסיס להתפתחות מקצועית.
בשנים האחרונות הורחב קהל לקוחותינו וצביונו השתנה, במקביל לתוך המגרש המקצועי המוכר נוספו מתחרים על קהל הלקוחות ואל מול מעצבי וקובעי המדיניות.
במפת התקשורת יתמקמו עובדים סוציאלים בסיפורי "טלנובלות" על ילדים שהוצאו בכפייה עי הרווחה או לחילופין כשיתרחש אסון בתוך משפחה, שוב האחריות תופנה לשרותי הרווחה והפעם כמזניחים ומתרשלים.
ברשתות החברתיות "סוגרים חשבון " עם העו"ס באמצעות שיימינג פוגעני המופץ באמצעות עשרות שיתופים.
במקביל, יסודות המקצוע שמים דגש על כללי אתיקה מקצועיים נוקשים ומחנכים ל"צניעות" ולמתן שירות מבלי להקדיש לניראות.
מכאן שכאשר עו"סים נידרשים לתגובה תקשורתית, הם מתגוננים ומייצרים תגובות לאקוניות המתפרשות כהודאה באשמה.
הפרסום:
עולם הפרסום ניזון מזוהר,צבע, פיתויים וכדאיות, עלינו להתאים את שרותי הרווחה שבמהותם הינם צבעוניים פחות ומפתים פחות... אנחנו לא בדיוק מותג והמוצר שלנו לא תמיד אטרקטיבי , לעיתים הוא אף ניכפה על הלקוח בתוקף סמכות ובמסגרת חוק.
רציונאל:
כללי משחק חדשים מכתיבים שפה חדשה המחייבת שיווק באמצעות טרימינולוגייה חדשה המדגישה "מכירת" מוצרים מקצועיים ואטרקטיביים והצלחה מקצועית המותנית בלקוחות שלנו, באמונם, ברצונותיהם ובתשומת ליבם.
יעדים :
חשיפה של יכולת מקצועית / עשייה יחודית , תעניק לעובד המשווק ברמה האישית יתרון לקידום ובהתאמה השפעות השיווק המקצועי הרחב עשויות לזלוג במפתיע או שלא עד לתלוש משכורתינו..
בעידן תחרותי , עלינו להתאים את "כלי העבודה" לתכתיבים , לפתח שירותים יצירתיים "ולאורזם" נכון, על מנת לתת ניראות לעשייה ייחודית שבכוחה אף לעצב את עתיד פני החברה.
המלצות: פיתוח מערך ידע ייחודי בתחום השיווק המותאם לעבודה הסוציאלית.

אריאלה אשל
אריאלה אשל
Powered by Eventact EMS