פריצת דרך מעצימה- התערבות רב מערכתית לגיוס מעגלי התמיכה של הלקוח- עבודה משותפת לשינוי

joannasivan@gmail.com גבריאלה ברינדורף
תחנה לטיפול משפחתי, שירותים חברתיים עיריית עפולה

הגישה הרב מערכתית:
הגישה מתבססת על מיפוי של צרכים, כוחות ומשאבים במערכות השונות (חברתית, משפחתית, אנשי מקצוע ועוד) של הפונה ומשפחתו. הגישה רואה את הפונה כאחראי על חייו ומסייעת לו לגלות משאבים טבעיים כדי להביא לשינוי חיובי ולהפחית תלות בממסד.
אוכלוסיית היעד להתערבות הרב מערכתית:
1. משפחות רב בעייתיות ומשפחות הנמצאות בטיפול מתמשך ומצריכות משאבים רבים מהגורמים הטיפוליים.
2. מתמודדים עם קשים נפשיים.
3. משפחות במשבר: מחלה, מוות פתאומי, ניסיון התאבדות ועוד.
4. משפחות שנמצאות לפני שינוי דרסטי, כהתערבות מניעתית לצורך מניעת משבר, כגון: הוצאת ילד מהבית, חזרה של הורה מהכלא, הוצאת קשיש לבית אבות ועוד.
5. משפחות עם מוטיבציה לשינוי.
תיאור הסדנא:
הסדנא תעסוק בתיאור והתפתחות הגישה מבחינה היסטורית ושימושה כיום. יינתנו דוגמאות של תיאורי מקרה מהשטח: התכנית הרב מערכתית עובדת כבר 4 שנים ומשיגה תוצעות מרשימות בעפולה. בסדנא נציג איך שיתוף הפעולה הצמוד עם עובדי הרווחה, עם הלקוחות ועם כל המערכות שמסביבו יוצרים עבודה המאפשרת החזרת השליטה ואת תחושת היכולת ללקוח ולכל המעורבים במקרה.
בנוסף נכיר את המפה הרב מערכתית: כלי מיפוי משאבים שמאפשר ומרחיב את השיח עם הפונה וממקד אותו לתהליך שינוי.
הנחית הסדנה תהיה בשילוב של התנסות חווייתית ולמידה פרונטאלית.
מנחות הסדנא:
יואנה סיון- עובדת סוציאלית MSc ומטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת, מדריכה לטיפול משפחתי. יואנה הביאה את גישה הרב מערכתית משבדיה. שם היא למדה את הגישה. היום היא מרכזת את היחידה לטיפול משפחתי, מובילה את התוכנית הרב מערכתית בעפולה ומעבירה סדנאות והשתלמויות בתחום הזה.
גבריאלה ברינדורף- עובדת סוציאלית MSc ומטפלת משפחתית וזוגית. עובדת בתחנה לטיפול משפחתי ובתכנית הרב מערכתית בעפולה. מעבירה השתלמויות ומדריכה קבוצות של עובדים סוציאליים על עבודתם בגישה הרב מערכתית.

יואנה סיון
יואנה סיון
Powered by Eventact EMS