"שבוע מיניות בריאה" עירוני דלת פתוחה באר שבע, המחלקה לעבודה קהילתית, האגף לשירותים חברתיים עיריית באר שבע

סיון לוטן opendoorbr7@gmail.com
המחלקה לעבודה קהילתית, האגף לשירותים חברתיים עיריית באר שבע, דלת פתוחה

תוכנית "שבוע מיניות בריאה" הספיקה לעבור כברת דרך מאז שנהגתה בשנת 2014, יצאה לפועל לראשונה בשנת 2016 ועד לשנה זאת בה פעלה בפעם השנייה בתשעה בתי ספר אל מול כ-8,100 תלמידים מרחבי העיר באר-שבע. התוכנית הוקמה ביוזמתם של שני תלמידי תיכון בבאר שבע שחברו ל"דלת פתוחה" סניף באר שבע. חזונם היה לפתח דיון ושיח על אהבה, זוגיות, מגדר ומיניות ולשבור את הטאבו החברתי בנושא של מיניות בגיל ההתבגרות.
התוכנית לא הייתה מצליחה לצאת לפועל ללא המחלקה לעבודה קהילתית באגף הרווחה והשירותים החברתיים, אגף החינוך בעיריית באר שבע ומשרד החינוך מחוז דרום- שפ"י. בזכות שיתוף הפעולה התוכנית הפכה למה שהיא היום. מדובר ביוזמה מקומית שהפכה את העיר למובילה בתחום, יוזמה המעוררת השראה לרשויות נוספות ללכת בעקבותיה. מטרת התוכנית היא לחשוף את הנוער לנושאים מעניינים ונקודות מבט חדשות בתחומי בריאות מינית, מגדר ומיניות, להעלות את הלגיטימציה לשיח בריא על נושאים אלו ולהכיר לתלמידים את מוקדי הייעוץ והסיוע השונים בעיר מהתחומים הללו.
במהלך השבוע עברו תלמידי כיתות ט` סדנאות עם מתנדבי דלת פתוחה בשיחה פתוחה תוך מתן הזדמנות לבחון מחדש את הנורמות החברתיות והמגדריות שלפיהן אנו מתנהלים כחברה, ואף לאמץ נורמות חדשות ובריאות יותר. תלמידי שכבת י` שמעו הרצאה בנושא אהבה, זוגיות ומיניות בגיל ההתבגרות. לבסוף, התקיים יריד נודד בכל תשעת המקיפים בזמן ההפסקות הגדולות, בו נחשפו בני הנוער לארגונים המתמחים בעזרה, סיוע וייעוץ בכל הנושאים הקשורים למגדר, מין ומיניות והם: "דלת פתוחה", מסל"ן, איגי, חוש"ן והוועד למלחמה באיידס.

סיון לוטן
סיון לוטן
Powered by Eventact EMS