קסם חברתי – כי אנחנו האנשים להם חיכינו

ניב אגם אפרת לוי niv@kesem.org.il
עמותה, קסם חברתי, תל אביב-יפו

קסם חברתי" היא עמותה א-פוליטית שמטרתה להוביל שינוי עומק חברתי וכלכלי במדינת ישראל, על-ידי הקמת קהילות סיוע מחוללות-שינוי ברחבי הארץ. העמותה פיתחה דרך פעולה ייחודית המעניקה סיוע מקצועי רב-מערכתי, פרטני וקהילתי לכל מי שזקוק לו.

אנו שואפים לבנות את הלכידות החברתית ולחזק את הקשרים בין השכבות השונות בחברה הישראלית, על-מנת לפעול ביחד כדי לשנות את המציאות של כולנו. אנו מסרבים להישאר אדישים ולהשאיר אנשים במצוקה לבדם לגורלם ומאמינים כי רק אם נטפח את החמלה, תבוא החלמה.

אנו מגשימים את החזון על ידי הקמת רשת של קהילות סיוע מחוללות-שינוי - קס"ם. כל אחת מהקהילות עומדת בפני עצמה וכולן ביחד פועלות כרשת אזורית וארצית. אנו פועלים יחד עם החברים בקהילות בכדי לפתור את המשברים והקשיים של כל אחד ואחת באופן אישי, ושל כולנו כחברה. פיתחנו דרך פעולה ייחודית המעניקה סיוע מקצועי רב מערכתי, פרטני וקהילתי לכל מי שזקוק לו. השילוב בין הליווי הפרטני לבין הקהילה, נותן מעטפת רחבה שמאפשרת לכל חברי הקהילה לחולל שינויים משמעותיים בחייהם.

משתתף ערבי-ישראלי בשנות ה- 50 לחייו, נשוי ואב לשניים, הופנה על ידי מחלקת הרווחה בדרום תל אביב, כאשר המשפחה במצב כלכלי קשה. הוא ואשתו בעלי אחוזי נכות ומתקשים לעבוד וכן עם חובות של למעלה מ-200 אלף שקל. המשתתף הגיע עם תחושת חוסר מסוגלות כלפי עצמו וכעס רב כלפי המערכות הבירוקרטיות השונות.

בתום כשנה וחצי הוא הגיע להישגים הבאים:

  • קיבל סיוע משפטי, נכנס לתהליך פשיטת רגל ועומד בהסדר התשלומים שנקבע לו.
  • מדווח על יחסים יותר טובים בתוך המשפחה.
  • הולך באופן עצמאי לשירותים ומוסדות בקהילה.
  • מהווה דמות חיובית ומובילה בקהילה ובימים אלו עומד להיות המשתתף הראשון שהופך למלווה.

Powered by Eventact EMS