עבודה סוציאלית עצמאית ויזמית בישראל

nmishli@gmail.com
עבודה סוציאלית, מקום משלי -הבית לאתגרים במשפחה, הוד השרון

נושא ההרצאה: ניהול הטיפול – יעוץ, ליווי והכוונה למשפחות בעלות אתגרים במשפחה

משפחות צעירות לילדים ובוגרים שאובחנו במחלה (פיזית או נפשית), נכות, עיכוב התפתחותי תאונה או לקות מורכבת מוצאים את עצמם מתמודדים יום יום עם מערכת מסועפת של בירוקרטיה, אגפים וזכויות שאינן ידועות להם. אנו חיים במדינה בה כמות המוסדות והאגפים הממשלתיים היא גדולה, לא תמיד המוסדות מסונכרנים זה עם זה ורבים המקרים בהם משפחות נופלות בין הכיסאות עקב חוסר הכוונה, ידע וליווי.

כעובדת סוציאלית – מנהלת טיפול (case management) המנהלת תיקים רפואיים למשפחות מזה שנים רבות, אני אוספת ומרכזת למשפחה את כל השירותים והזכויות להם הם זכאים ומנהלת עבורם את התיק הבירוקרטי, מנתבת אותם לאנשי הטיפול הנכונים והטובים ביותר ובכך מקלה על ההתמודדות שלהם בצמתים השונים בחיים.

בהרצאה אעביר מנסיוני סיפורי מקרה, תקשורת נכונה מול מוסדות ממשלתיים, מיצוי זכויות, חשיבה יצירתית לפתרון בעיות והחשיבות בתקשורת תמידית עם כל גורמי הטיפול המלווים את המשפחה

מקום משלי הוקם מתוך הסיפור האישי והמקצועי שלי

בעברי חליתי בסרטן וראיתי את המאבק היומיומי שמשפחתי עברה בהתמודדות הרגשית והבירוקרטית. בהמשך, ניהלתי במשך שלוש שנים, את המערך הסוציאלי באגודה לסוכרת נעורים ואף קידמתי זכויות לטובת ילדים סוכרתיים הן בביטוח הלאומי והן בכנסת.

שלוש שנים נוספות, ליוויתי משפחות לבוגרים עם צרכים מיוחדים בארגון הארצי – בית אקשטיין ובמקביל הנחתי קבוצות תמיכה להורים לילדים בעלי תסמונות נדירות במרפאת גנטיקה בבית החולים תל השומר.

נעמה משלי - לוי
נעמה משלי - לוי
Powered by Eventact EMS