סימפוזיון 5 - עבודה סוציאלית עצמאית ויזמית בישראל

author.DisplayName
עבודה סוציאלית, רונה זיו טיפול רגשי וייעוץ למטופלי פוריות, לנשים במעגל ההיריון והלידה, תל אביב

נושא ההרצאה: פיתוח יזמי וטכנולוגי לעו"ס בתחום הפוריות ומעגל ההיריון והלידה

מרצה: רונה לנגר זיו, עו״ס – טיפול רגשי וייעוץ למטופלי פוריות ולנשים במעגל ההיריון והלידה

המסע שלי אל העיסוק בעו״ס אינו טריוויאלי וממש לא ״לפי הספר״. לאחר סיום התואר הראשון ומסיבות כלכליות, בחרתי לעבוד במגזר הפרטי בתחום הפרסום והשיווק (בעיתונות ובטלוויזיה).

בעקבות רילוקיישן לשוויץ בגיל 30 ״חזרתי למקורות״ ובחרתי מהלב ומהנשמה ללמוד תואר שני בתכנית בינ״ל בסיוע הומניטרי ובריאות הציבור מתוך מוטיבציה להיטיב את עולם הרווחה well being והבריאות של קהילות ואוכלוסיות מתפתחות בעולם.

בהמשך, עבדתי כיועצת לעניינים חברתיים, הומניטריים וזכויות אדם במשלחת ישראל לאו״ם (משרד החוץ) בז׳נבה.

עם שובי לארץ ובעקבות חוויה אישית במסע המאתגר שלי להורות, בער בי הרצון לחזור לטיפול באנשים. לפיכך, התמחיתי בתחום חדש בישראל, למודי המשך למטפלים ״ייעוץ נפשי למטופלי פוריות״ ומאז אני עוסקת בטיפול בנשים ובזוגות שהמסע שלהם להורות רצוף קשיים רפואיים וטלטלות רגשיות.

לצערי ביחידות הivf בבתי״ח הציבוריים יש תקנים ספורים בכל הארץ להעסקת איש צוות טיפולי, לפיכך התמקדתי בהקמה ושיווק של קליניקה פרטית בת״א בה אני מטפלת פרטנית וקבוצתית.

בנוסף, אני מנהלת בהתנדבות קבוצת ייעוץ וירטואלית למטופלות פוריות שהקמתי בפייסבוק והיא מתבססת על תמיכה של אישה באישה מניסיון אישי.

בימים אלו, אני משלבת את הטיפול בקליניקה עם יזמות ופיתוח של אפליקציית מובייל בתחום הפוריות שתשלב ייעוץ רפואי ופסיכוסוציאלי למטופלים.

Powered by Eventact EMS