תכנית `יחדיו`- ומותר לאהוב..- עקרונות תכנית יחדיו והשתקפותם בעקרונות העבודה הסוציאלית בעבר, בהווה ועם מבט לעתיד

author.DisplayName 1 author.DisplayName 2
1תכנית יחדיו, עמותת כתף לכתף, ארצי
2השירות לרווחת הפרט והמשפחה, משרד הרווחה, ירושלים

במושב נתבונן על עקרונות תכנית `יחדיו`, עקרונות הנמצאים בלב העבודה הסוציאלית, נבחן עד כמה עקרונות אלו מצליחים להיות מוגנים במציאות העכשווית בשדה: ריבוי מחויבויות ומשימות, נשאל כיצד ועד כמה אנו מחוייבות ללקוחות בתכנית, למדיניות ולמה שביניהם ונלמד מסיפורי ההצלחה של התכנית.

מגישות: עו"ס נורית ויסברג נקאש- מפקחת ארצית פרט ומשפחה, עו"ס פנינה פקר- מייסדת התכנית ומרצה באוניברסיטת בן גוריון, עו"ס גלית כהן- עמותת "כתף לכתף"- מ"מ רכזת תכנית `יחדיו`

תיאור הסימפוזיון
מטרת הסימפוזיון להתבונן בתכנית `יחדיו` כדרך התערבות מקצועית משמעותית הפועלת מעל שלושה עשורים. נבחן עד כמה עקרונות אלו מצליחים להיות מוגנים במציאות העכשווית בשדה: ריבוי מחויבויות ומשימות, נשאל כיצד ועד כמה אנו מחויבות ללקוחות בתכנית, למדיניות ולמה שביניהם ונלמד מסיפורי ההצלחה של התכנית.

מטרת העל של תכנית `יחדיו` הינה לייצר סביבה מוגנת ומאפשרת התפתחות תקינה ותומכת של הילדים במשפחה, באמצעות התערבות קבוצתית עם אימהות המכוונת ליצירת מרחב להעצמה ופיתוח תחושת מסוגלות עצמית ורווחה אישית בקרב המשתתפות.

בעידן הידע והמידע, בעידן שבו ההווה הוא כבר עבר, תכנית `יחדיו` מצליחה כבר יותר מ- 30 שנים לשמר בתוכה את האמת החמקמקה של כוחה של אהבה ומרחב של ביטחון וזמן ככלי טיפולי ליצירת שינוי.
במושב ננסה להביט אל עבר העולם `הישן` עם תחושת הגעגוע, להתבונן בביטויו בהווה ולתהות מה צופן לו העתיד.

גלית כהן
גלית כהן
Powered by Eventact EMS