משפחות הקשת- דילמות בהורות בקהילה הגאה. מפגש רב מקצועי על סוגיות ואתגרים ייחודיים לקהילה בטיפול פרטני, זוגי, משפחתי, הדרכה הורית ובגישור משפטי

author.DisplayName 1 author.DisplayName 1 author.DisplayName 2 author.DisplayName 3
1עבודה סוציאלית, עצמאי, גדרה
2משפטים ועבודה סוציאלית, עצמאי, מרכז
3טיפול זוגי ומשפחתי, עצמאי, מרכז

הורות בקהילת הלהטב"ק (לסביות, הומואים, טרנסג`נדרים, ביסקסואלים וקויירים) מאופיינת בווריאציות משפחתיות רבות ומגוונות על פני הקשת. אחד השינויים המתרחשים בשנים הללו הינו הגיוון הגדול במבנה המשפחה כאשר לכל הורה נוכח או נעדר ישנה השפעה עצומה על הילדים, על הלך הרוח של ההורות ועל ההתערבויות ההוריות המתקיימות ביום יום.
משברים יש בכל סוגי המשפחות, אולם אלו של הלהטב"ק מורכבים יותר, ולעיתים שותפים להם הורה יחידה או יותר משני הורים או שתי משפחות מוצא. מטרת הסימפוזיון הינה להרחיב את זווית הראייה ולעלות סוגיות עיקריות בטיפול ובגישור בבניית תא משפחתי גאה מכמה נקודות מבט: בטיפול באמצעות פסיכותרפיה פרטנית, בטיפול זוגי ומשפחתי ובהדרכת הורים. ננסה להבין את הרכב המשפחה עם המשמעויות הגלויות והסמויות שלו, האווירה בבית, היחסים, החזון ההורי והאתגרים הקיימים ולתת כלים טיפוליים להורות, זוגיות ולמשפחה להשתמש בכוחות שלה על מנת להתמודד עם אתגרים אלו היות וקיימים מספר רב של אפשרויות למעוניינים להביא ילד לעולם הרי שהרכבי משפחה אלסטיים מצריכים כיום עוגן משפטי ותהליך של גישור משפטי או תהליך הסכמים עצמאיים יוכל להוות מעטפת משפטית חזקה וחשובה לעין ערוך עבור אלו החיים בהרכבי משפחה שונים.
בסימפוזיון הרב מקצועי נדגיש את הצורך החשוב וההכרחי לאפשר מרחב מקצועי, על מנת לעודד שיח פתוח ובטוח להעלות ולשתף בקשיים מגוונים הן בחדר הטיפולי והן בחדר הגישורי. בכל אחד מהחדרים יש איש מקצוע בעל יכולת לסייע בבניית יחסים המאפשרים קשר ותקשורת בכל צורת משפחה. בהרצאות יביא כל אחד מהמרצים מניסיונו הרב בטיפול פרטני וזוגי, בהדרכה ובגישור ויתייחסו בתכנים חדשניים להכרות עם הקהילה וצרכיה הייחודיים.

מאיה שטיין
מאיה שטיין
Powered by Eventact EMS