על הדרכה להורים בקהילה הגאה

author.DisplayName
עבודה סוציאלית, עצמאי, גדרה

הורות בקהילת הלהטב"ק מאופיינת במשתנים רבים ומגוונים. אחד המרכיבים המוכרים ביותר הינו הגיוון הגדול במבנה המשפחה כאשר לכל הורה נוכח או נעדר ישנה השפעה עצומה על הלך הרוח של ההורות, על ההתערבויות ההוריות וכמובן על הילדים עצמם.. על מנת להעניק טיפול אפקטיבי על המטפל להגיע עם ידע והכרות עם קהילה זו וצרכיה הייחודיים.
כמטפלים בהדרכת הורים בקהילה הגאה יש להביא לא רק כלים של אמפתיה, הקשבה והכלה אלא גם להיות נטולי שיפוטיות, דעות קדומות והנחות יסוד. עלינו גם להגיע עם ידע רחב המאפיין את הקהילה התרבותית והחברתית אליה משתייכת המשפחה ובקהילת הלהטב"ק יש מנעד רחב מאד של אפשרויות למבני הורות ומשפחה רחבים: הורות יחידנית, הורות משותפת של בני אותו מין או סוגי משפחות המורכבות מבני אותו מין עם הורה ביולוגי סטרייט/ית, זוגות המגדלים ילדים מנישואים קודמים לבני זוג הטרוסקסואלים או מזוגיות מאותו מין וצורות משפחתיות רבות אחרות. לכל מבנה כזה יש את ההשלכות שלו על המתרחש במשפחה ועל הילדים הגדלים בה.
זיהוי המבנה הייחודי של המשפחה ומודל ההורות המופנם של העומדים בראשה וההתנהגות בשטח המשקפת מודל זה יסייע לזהות סוגיות של תקשורת, סודות, בושה, גאווה, מופנמות מול קהילתיות ועוד קונפליקטים ואתגרים.
בסימפוזיון אדבר על הדרכה הורית המותאמת לקהילת הלהטב"ק, המאפיינים הייחודיים והאתגרים שחשוב להכיר ולזהות במרחב המשפחתי האישי ואלו הנחות יסוד מזיקות. בנוסף, אביא התערבויות אפקטיביות עבור מבנים משפחתיים שונים בקרב הקהילה.

Powered by Eventact EMS