על הורות גאה יחידנית מבחירה

author.DisplayName
עבודה סוציאלית, עצמאי, גדרה

זוגות, יחידים, יחידות, גאות וגאים לקראת הורות נכנסים לתהליך הדורש בחירה, נחישות, קבלת החלטות, עיצוב סגנון הורות ומשפחה רצויה, בגרות ואפילו חלוציות. השינויים החברתיים וההתפתחות הטכנולוגית מאפשרים כיום ומזמנים צורות ומבנים הוריים, זוגיים ומשפחתיים חדשים ובהרצאה זו אתמקד בהורות גאה יחידנית מבחירה.
מסע לתהליך ההורות הוא עבורי הדרך המשמעותית, החשוב והעוצמתי מאד שעושה אדם בחייו, בכלל בזוגיות ועוד יותר בהורות יחידנית מבחירה. זהו תהליך הורות רווי תפיסות אישיות של הורות מופנמת ומבני הורות פנטזיונרים, מיקומים שונים של `שייכות` למשפחה המורחבת לקהילה ולקבוצה התרבותית הלהטב"קית, מטענים רבים של רגישות ורגשות ועוד. זהו כר פורה לצמיחה אך יחד עם זאת זהו מסע לתוך העצמי הגאה בקהילה ללא זוגיות או בתוך זוגיות גאה הנעדרת הגדרת הורות לבן או בת הזוג.
לאורך ההורות, מתרחשים קונפליקטים פנימיים וקיימים אתגרים הניצבים בפני ההורה היחידני הגאה בבחירה ואלו עלולים להפוך, ללא עבודה נכונה, לקשיים ולמכשלות שישפיעו באופן קשה על חיי ההורה ועל חיי הילדים. גם בהורות גאה יחידנית יצטרך ההורה לנסח ולהבהיר לעצמו, מה הם העוגנים, המטרות, החלומות, המחשבות, הערכים והתפיסות שאיתם הוא בא אל המסע הבלתי נגמר של ההורות היחידנית מבחירה ועוד יותר כשמדובר בהורות גאה המביאה עמה סוגיות הקשורות לתהליכי זהות מינית, מגדר, מופנמות או קהילתיות עבור הילד וסוגיות נוספות.
המפגש הטיפולי אצל גאים וגאות, ביסקסואלים וטרנסג`נדרים המעוניינים בתהליך הורות ייסייע להם לגבש את דרכם הייחודית בהורות ויאפשר מרחב תומך לברור הבשלות להורות, שיתוף בחששות ובספקות בהיבט האישי והמשפחתי, הסביבתי ותרבותי, המחשבות על המציאות היומיומית שתתקיים עם הילד או הפנטזיות המופנמות הקיימות, והתכוננות תואמת לאחר קבלת ההחלטה לתהליך ההורות.

מאיה שטיין
מאיה שטיין
Powered by Eventact EMS